Хит Парада 01.08.2020


1
Past Life
Trevor Daniel feat Selena Gomez
4 | 5 Недели во листата
2
2
Head & Heart
Joel Corry & MNEK
1 | 4 Недели во листата
3
3
Natalie Don't
RAYE
11 | 2 Недели во листата
4
4
Savage Love
Jawsh 685 x Jason Derulo
2 | 6 Недели во листата
5
5
Naked
Jonas Blue feat Max
2 | 5 Недели во листата
4
6
Faded
Izzy Bizu
2 | 7 Недели во листата
0
7
Gotta Be Patient
Michael Buble, Barenaked Ladies and Sofía Reyes
1 | 5 Недели во листата
2
8
Control
Zoe Wees
1 | 4 Недели во листата
3
9
Anyone But Me
Joy Crookes
1 | 9 Недели во листата
2
10
Take You Dancing
Jason Derulo
| 1 Недела во листата
1
11
Cardigan
Taylor Swift
| 1 Недела во листата
1
12
I'm On my Way
Bob Sinclar feat. Omi
1 | 2 Недели во листата
3
13
Think About Things
Daði Freyr
3 | 3 Недели во листата
2
14
Lay Your Head On Me
Major Lazer feat. Marcus Mumford
5 | 9 Недели во листата
2
15
Five More Minutes
Jonas Brothers
2 | 9 Недели во листата
2
16
X
Jonas Brothers
4 | 10 Недели во листата
2
17
What-'s Love Got to Do with It
Kygo x Tina Turner
5 | Недели во листата
2
18
To Be Young
Anne-Marie featuring Doja Cat
2 | Недели во листата
1
19
Breaking Me
Topic featuring A7S
4 | Недели во листата
1
20
Live Without Your Love
Love Regenerator x Steve Lacy
| Недела во листата
1
21
Wait For You
Tom Walker
4 | Недели во листата
0
22
Look for the girl
Jason Mraz
6 | Недели во листата
2
23
Rockstar
DaBaby & Rody Ricch
5 | Недели во листата
2
24
Holiday
Little Mix
| Недела во листата
2
25
Dancing In The Moonlight
Jubel feat. NEIMY
6 | Недели во листата
1
26
Mamacita
Black Eyed Peas x Ozuna x J. Rey Soul
5 | Недели во листата
3
27
Chicken Tenders
Dominic Fike
| Недела во листата
0
28
Heaven On My Mind
Becky Hill feat Sigala
5 | Недели во листата
1
29
Lose Somebody
Kygo & OneRepublic
4 | Недели во листата
2
30
Love Me Land
Zara Larsson
6 | Недели во листата
1
Музички времеплов
  • 1998 - UK No.1 Spice Girls 'Viva Forever'
  • 1992 - UK No.1 Snap! 'Rhythm Is A Dancer'
  • 1970 - Janis Joplin купува камен споменик за гробот на нејзиното најголемо влијание Bessie Smith. Smith умрела во 1937 година зашто не и бил дозволен пристап во болница исклучиво за белци.
  • 1961 - Роден е The Edge, со вистинско име Dave Evans, гитарист во U2.
  • 1987 - USА No.1 U2 'I Still Haven't Found What I'm Looking For'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје