Антена 5 Бр. 1 радио во Македонија


Нашиот Тим

Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Don McLean 'Crying'
  • 2003 - Evanescence доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Fallen.’
  • 1985 - USА No.1 Bryan Adams 'Heaven'
  • 1963 - На 13 годишна возраст Stevie Wonder за првпат доаѓа на американската топ листа како Little Stevie Wonder со хитот 'Fingertips Parts One and Two.'
  • 1968 - Албумот на Otis Redding, 'Dock Of The Bay' доаѓа на првото место на британската албумска листа.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје