Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1975-издаден е албумот "Young Americans" на David Bowie.
  • 1946-роден е гитаристот Matthew Fisher, член на Procol Harum со кои во 1967 година го има хитот A Whiter Shade Of Pale.
  • 1969-The Who во Британија го издаваат албумот "Pinball Wizard". Тоа е прво нешто што јавноста ќе го слушне како дел од рок операта "Tommy".
  • 1973-Traffic добиваат златен сертификат за албумот "Shootout at the Fantasy Factory", нивно последно LP во проширен состав.
  • 1969-синглот "Dizzy" на Tommy's Roe се здобива со златен сертификат за продажба од милион копии.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје