Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1975-издаден е албумот "Young Americans" на David Bowie.
  • 1973-Traffic добиваат златен сертификат за албумот "Shootout at the Fantasy Factory", нивно последно LP во проширен состав.
  • 1964-хитовите "I Want to Hold Your Hand" и "She Loves You" на Beatles-и се едно до друго, на првата и на втората позиција на американската синглска листа.
  • 1946-роден е гитаристот Matthew Fisher, член на Procol Harum со кои во 1967 година го има хитот A Whiter Shade Of Pale.
  • 1917-во Америка снимена е првата џез плоча под наслов The Dixie Jass Bamd One Stop во изведба на Original Dixiland Jazz Band.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје