Dua Lipa & BlackPink - Kiss And Make Up


Музички времеплов
  • 1955-Blue Suede Shoes на Carl Perkins влегува на R&B листата во Америка.
  • 1946-роден е гитаристот Matthew Fisher, член на Procol Harum со кои во 1967 година го има хитот A Whiter Shade Of Pale.
  • 1975-издаден е албумот "Young Americans" на David Bowie.
  • 1969-The Who во Британија го издаваат албумот "Pinball Wizard". Тоа е прво нешто што јавноста ќе го слушне како дел од рок операта "Tommy".
  • 1973-Traffic добиваат златен сертификат за албумот "Shootout at the Fantasy Factory", нивно последно LP во проширен состав.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје