Топ 10 @ 10 01.06.2020


1
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
| 1 Недела во листата
34
2
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
14
3
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
| 1 Недела во листата
3
4
Dark Aster
Hunter Game
1 | 2 Недели во листата
5
5
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
| 1 Недела во листата
4
6
Wave Rider
Fideles
5 | 2 Недели во листата
5
7
Last Call (Original Mix)
In Anima
4 | 2 Недели во листата
2
8
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
6 | 3 Недели во листата
5
9
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
5 | 3 Недели во листата
3
10
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4 | 3 Недели во листата
5
Музички времеплов
  • 1981 - Британската фонографска индрустрија објавува текст во весниците во кој тврди дека 'домашното преснимување ја поткопува музиката'.
  • 1960 - Роден е Ashley Ingram од Imagination. 'Just An Illusion'
  • 2003 - Известувањата покажуваат дека Rolling Stones заработиле 175 милиони фунти од последната турнеја '40 Licks World Tour'. Во периодот 1989-2002 година заработиле уште и 1 милијарда долари од авторски права, продажба на албуми и од концерти.
  • 1942 - Роден е гитаристот и пејач Jimi Hendrix.
  • 1962 - Роден е Mike Bordin од Faith No More.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје