Контакти

Контакт Форма

CAPTCHA
Change the CAPTCHA codeSpeak the CAPTCHA code
 

Контакт адреса

Антена 5 Радио Македонија

Тетовска 35,
1000 Скопје, Македонија.
Телефон: +389 2 311 1911

Музички времеплов
  • 1942 - Роден е пејачот и текстописец Curtis Mayfield.
  • 1967 - USА No.1 Aretha Franklin 'Respect'
  • 1946 - Роден е Ian Hunter, вокалист и гитарист во Mott The Hoople.
  • 1995 - USА No.1 Bryan Adams 'Have You Ever Really Loved A Woman'
  • 1974 - Роден е Kelly Jones, вокалист и гитарист во Stereophonics.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје