Eurosong - Kyiv 2005

Музички времеплов
  • 1928 - роден е Tony Williams, вокалист на Platters со кои го има хитот Only you.
  • 1998 - во сообраќајка загинува легендарниот рок гитарист Cozy (Collin) Powell.
  • 1970 - New York Times ја оквалификува рок музиката како "најпопуларна креативна уметност на денешницата".
  • 1997 - UK No1 Chemical Brothers “Block Rockin’ Beats” 1 w.
  • 1984 - на MTV Video Music Awards меѓу добитниците се Michael Jackson за "Beat It", Police за "Every Breath You Take" и Cyndi Lauper за "Girls Just Wanna Have Fun".
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје