Во живо Интернет канали

Музички времеплов
  • 1970 - New York Times ја оквалификува рок музиката како "најпопуларна креативна уметност на денешницата".
  • 1981 - од срцев удар умира вокалистот на Canned Heat, Bob "the Bear" Hite.
  • 1997 - UK No1 Chemical Brothers “Block Rockin’ Beats” 1 w.
  • 1928 - роден е Tony Williams, вокалист на Platters со кои го има хитот Only you.
  • 1980 - EMI Records објавуваат загуба од 28 милиони долари на крајот од претходната година.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје