Емисии


Музика во живо

Извонредна можност да ги слушнете најновите информации од светот на фудбалот и останатите спорски вести, збогатени со најновите звуци на клубската музика која се пушта во светските клубови.
Водител: DJ Icko
Термин: од вторник до петок од 20 до 22 часот
Музички времеплов
  • 1994 - Bobby Brown е вмешан е во престрелки додека бил во автомобил. Свршеникот на неговата сестра е убиен во инцидентот.
  • 2003 - John Mayer е на првото место на американската албумска листа со ‘Heavier Things.’
  • 1938 - Роден е Benjmin Earl Nelson, односно Ben E King, дел од The Drifters и соло изведувач.
  • 1997 - LeAnn Rimes се искачува на првото место на американската албумска листа со 'You Light Up My Life Inspirational Songs'.
  • 1960 - Родена е Jennifer Rush (1985 UK No.1 'The Power Of Love').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје