Емисии


Ритам на културата

Емисија посветена на културата, со информации за изложби, концерти, претстави, промоции ... спортски, шоубиз, но и актуелни вести.
Водители: Соња Панда & Баже
Термин: од понеделник до петок од 17 до 18 часот
Музички времеплов
  • 1999 - Roger Daltrey објавува реоформување на The Who и првиот настап е најавен за октомври во Лас Вегас.
  • 1966 - Jimi Hendrix, Mitch Mitchell и Noel Redding за првпат настапуваат заедно. На овој начин се созадени Jimi Hendrix Experience.
  • 1954 - Роден е Bob Geldof од Boomtown Rats и Band Aid. I Don't Like Mondays
  • 1965 - Johnny Cash е уапсен во момент кога сакал да ја помине границата меѓу Тексас и Мексико. Во куферот за гитара пронајдени му се стотици апчиња.
  • 1943 - Роден е гитаристот Steve Miller. Abracadabra
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје