Емисии


A State of trance

Radio show with famous DJ Armin Van Buren
Водител: Armin Van Buren
Термин: четврток од 23 до 00
Музички времеплов
  • 1928 - во продажба е пуштен првиот грамофон со автоматска измена на плочите.
  • 2002 - Kylie Minogue ја одбива понудата вредна 1.2 милиони фунти на магазинот Playboy да се слика гола.
  • 1985 - David Lee Roth ги напушта Van Halen за да започне соло кариера.
  • 1971 - По 6 месеци од неговата смрт, албумот "The Cry of Love" на Jimi Hendrix добива златен сертификат.
  • 1969 - Beach Boys ја тужат својaта издавачка компанија Capitol, заради неисплатен хонорар на членот Brian Wilson.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје