Антена 5 Тим

Ива

Ивана Србиноска

Музички новинар

iva@antenna5.fm
Стил
Pop, rock, dance
Фаворити
Robbie Williams, Red Hot Chili Peppers, The National
Специјалност
Музички новинар
Песни
Robbie Williams- Feel, Stereophonics- Maybe Tomorrow; Malcolm McLaren- Jazz is Paris
Музички времеплов
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • 1991 - покрената е тужба против Virgin Records зашто Paula Abdul наводно не пее во целост на нејзиниот албум "Forever Your Girl". Virgin го добиваат спорот.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје