Lady Gaga & Bradley Cooper - Shallow


Музички времеплов
  • 1980 - UK No.1 Mash 'Theme From M*A*S*H* (Suicide Is Painless)
  • 1952 - Роден е Karl Bartos од Kraftwerk.
  • 1947 - Роден е Junior Campbell од Marmalade (1969 UK No.1 'Ob-La-Di Ob-La-Da').
  • 1980 - USА No.1 Lipps Inc 'Funkytown'
  • 1986 - Peter Gabriel го добива вториот британски бр. 1 албум 'So' на кој се хитовите 'Sledgehammer' и дуетот со Kate Bush, 'Don't Give Up'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје