David Guetta, Bebe Redxa, Balvin - Say My Name


Музички времеплов
  • 1934 - Роден е канадскиот пејач и поет Leonard Cohen. Dance Me To The End Of Love
  • 1991 - Status Quo влегуваат во Гинисовата книга на рекорди, зашто во еден ден, во период од 12 часа, имале настапи на 4 различни локации: во Шефилд, Глазгов, Бирмингем и Лондон.
  • 1989 - Bangles објавуваат дека се распаѓаат. Ќе се реоформат во 2000 година.
  • 1972 - Роден е Liam Gallagher, вокалист во Oasis. Some Might Say
  • 1967 - Родена е кантри пејачката Faith Hill. There You'll Be
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје