Ariana Grande - Thank U Next


Музички времеплов
  • 1975 - Американскиот пејач и текстописец Tim Buckley умира од предозираност со хероин и морфиум.
  • 1953 - Роден е Colin Hay од Men At Work (1983 UK & US No.1 'Down Under').
  • 1945 - Родена е Little Eva. Била бејбиситерка кај Carole King и Gerry Goffin кои ја убедиле да сними песна што тие ја напишале. Песната е 'The Loco- Motion' и станува американски бр.1 хит.
  • 1985 - На аукција во Њујорк, Rolls-Royce лимузината на John Lennon продадена е за рекордни над 1,8 милиони долари.
  • 1985 - David Bowie и Mick Jagger ја снимаат 'Dancing In The Street' за претстојниот добротворен концерт 'Live Aid'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје