28. Tove Lo - Sweettalk My Heart


Музички времеплов
  • 2004 - USA No.1 Fantasia 'I Believe'
  • 1993 - По претрес во неговата куќа во Сиетл, уапсен е Kurt Cobain поради поседување колекција огнено оружје.
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 2000 - Eminem го започнува 8-неделниот престој на првото место на американската албумска листа со дебито 'The Marshall Mathers LP'.
  • 1994 - Oasis за првпат се наоѓаат на насловната страна на влијателниот магазин NME.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје