29. Europa (Jax Jones & Martin Solveig) (feat.RAYE) - Tequila


Музички времеплов
  • 1971 - Роден е Stefan Lessard, басист во Dave Matthews Band.
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 1994 - Oasis за првпат се наоѓаат на насловната страна на влијателниот магазин NME.
  • 2000 - Bon Jovi доаѓаат на првото место на британската албумска листа со 'Crush'.
  • 1942 - Основана е издавачката компанија Capitol Records од Glenn Wallichs, човекот кој ја создал „уметноста“ на промовирање нови песни со испраќање копии од новите изданија до диџеите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје