Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1957 - Родена е Cindy Wilson од B-52's (1990 UK No.2 & USА No.3 'Love Shack').
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје