Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Esther & Abi Ofarim 'Cinderella Rockefella'
  • 1968 - На 25 години, Frankie Lymon пронајден е мртов во куќата на својата мајка во Њујорк, откако претходно се предозирал со дрога.
  • 1972 - George и Patti Harrison преживуваат сообраќајна несреќа. Patti неколку денови е во несвест.
  • 1981 - UЅА No.1 Eddie Rabbitt 'I Love A Rainy Night'
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје