Емисии


Ноќна програма

Водител: DJ Night PC
Музички времеплов
  • 1994 - Во лондонскиот Royal Albert Hall Eric Clapton го има својот 100-ти настап. Учествува на добротворниот концерт 'Children In Crisis'.
  • 1986 - George Michael објавува дека во текот на летото Wham! Официјално ќе се разидат.
  • 1966 - Роден е Ian Brown, вокалист во Stone Roses (1989 UK No.8 'Fool's Gold', 1989 албум 'The Stone Roses') и соло изведувач (1998 UK No.5 'My Star').
  • 1942 - Роден е Brian Jones, гитарист во Rolling Stones.
  • 1970 - UK No.1 Simon & Garfunkel 'Bridge Over Troubled Water'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје