Топ 10 @ 10 01.06.2020


1
Home
Adriatique & Marino Canal feat. Delhia De France
| 1 Недела во листата
3
2
I Feel Loved (Armen Miran Edit)
Depeche Mode
| 1 Недела во листата
2
3
Lets Go Dancing (Solumun Remix)
Tiga
| 1 Недела во листата
2
4
Dark Aster
Hunter Game
1 | 2 Недели во листата
1
5
Grizzly (Original Mix)
Valdovinos feat. Josefina Barreix
| 1 Недела во листата
1
6
Wave Rider
Fideles
5 | 2 Недели во листата
1
7
Last Call (Original Mix)
In Anima
4 | 2 Недели во листата
0
8
Solar Sail (Original Mix)
DAVI
6 | 3 Недели во листата
1
9
For a Feeling feat. Rhodes (Extended Mix)
CamelPhat, ARTBAT
5 | 3 Недели во листата
1
10
Alone (Original Mix)
Tale Of Us
4 | 3 Недели во листата
2
Музички времеплов
  • 1997 - Noel Gallagher од Oasis се жени со Meg Matthews во Лас Вегас во истата црква кај што се венчале Elvis и Priscilla. Се разведуваат во 2001 година.
  • 1993 - Mariah Carey се мажи со шефот на Sony Music, Tommy Mottola. Гости на свадбата се Billy Joel, Bruce Springsteen, Barbra Streisand и Ozzy Osbourne. Се разведуваат во 1997 година.
  • 2001 - Во Германија започнува светската турнеја на Madonna, 'The Summer Drowned World Tour'.
  • 1971 - Grand Funk Railroad надминуваат рекорд на Beatles кога концерт на њујоршки стадион го распродаваат за 72 часа.
  • 1946 - Роден е Freddie Stone од Sly and The Family Stone (1971 US No.1 & 1972 UK No.15 'Family Affair').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје