Мак Топ 5 23.02.2020


1
Те спомнувам
Ареа
| 1 Недела во листата
28
2
Skopje Forever
Nikeja
| 1 Недела во листата
11
3
Ана
Суперхикс
| 1 Недела во листата
9
4
Обично необичен ден
Каролина Гочева
| 1 Недела во листата
39
5
Не ме моли
Ayana
| 1 Недела во листата
11
Музички времеплов
  • 1960 - Родена е Jacqui O'Sullivan од Bananarama, (им се придружува во 1988 година).
  • 1971 - USА No.1 Bee Gees 'How Can You Mend A Broken Heart'
  • 1976 - US No.1 Elton John & Kiki Dee 'Don't Go Breaking My Heart'
  • 2002 - Тројца членови на Oasis се повредени, откако такси возилото со кое се возеле направило сообраќајка во Индијанаполис. Noel Gallagher, Andy Bell и Jay Darlington со неколку повреди пренесени се во болница.
  • 1982 - UK No.1 Dexy's Midnight Runners 'Come On Eileen'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје