Антена 5 Тим

Ана

Ана Шутиноска

Водител, Музички новинар

ana@antenna5.fm
Стил
rock
Фаворити
U2, Muse, Placebo....
Специјалност
Новинар
Песни
Placebo - Meds, Duran Duran - Come Undone, Livin` In A Box - Bei The Fish, Can`t Get It - Duke Bojadziev...etc.
Музички времеплов
  • 2002 - UK No.1 Eminem 'Without Me'
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1990 - За првпат во историјата, првите 5 позиции на американската сингл листа се заземени исклучиво од жени Janet Jackson е петта, Wilson Phillips - 4-ти, треата е Sinead O'Connor, Heart се втори и Madonna е прва со 'Vogue'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје