Антена 5 Тим

DJ Dynamite

Зоран Петров

Директор

petrov@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
DR.John, Errol Brown
Специјалност
Professional D.J., jingles
Песни
Музички времеплов
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1962 - Роден е Colin Vearncombe, пејач и текстописец во Black (1987 UK No.8 'Wonderful Life').
  • 1966 - UK No.1 Rolling Stones 'Paint It Black'
  • 1945 - Роден е Gary Peterson од Guess Who (1970 US No.1 & UK No.19 'American Woman').
  • 1984 - USА No.1 Deniece Williams 'Let's Hear It For The Boy'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје