Антена 5 Тим

Коста

Коста Јаневски

Менаџер

kosta@antenna5.fm
Стил
slow, pop, soul
Фаворити
Julio Iglesias
Специјалност
Песни
Музички времеплов
  • 1996 - George Michael доаѓа на првото место на британската албумска листа со 'Older'.
  • 2002 - Ronan Keating го добива вториот бр. 1 албум ‘Destination’.
  • 1996 - Пожар во домот на Eric Clapton причинува штета од 1,5 милион долари. Кога пристигнале пожарникарите, Clapton се борел со пламенот за да ја спаси својата колекција гитари.
  • 1972 - Роден е Alan White, тапанист во Oasis. Отпуштен е од бендот во 2004 година.
  • 1964 - Роден е пејачот, гитарист и текстописец Lenny Kravitz.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје