Плеј листа 08.04.2020


Wonders
Klingande
67
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
50
Lost Frequencies
Like I Love You
18
Thank U Next
Ariana Grande
10
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
15
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
18
Without Me
Halsey
16
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
6
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
60
Valentine
5 Seconds of Summer
5
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
26
Музички времеплов
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 1991 - покрената е тужба против Virgin Records зашто Paula Abdul наводно не пее во целост на нејзиниот албум "Forever Your Girl". Virgin го добиваат спорот.
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје