Емисии


Попладневно возење

Идеална емисија со која се дружите во периодот кога се враќате од работа. Многу музика, информации кои се од полза за сите кои во моментот на слушањето се во своите автомобили и патуваат некаде, информации од show-бизнисот, спортот и жолтиот печат.
Водител: Борис
Термин: од понеделник до петок од 15 до 17 часот
Музички времеплов
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 2000 - USA No1 Santana feat. Product G&B “Maria Maria” 10 w.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје