Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1946-роден е гитаристот Matthew Fisher, член на Procol Harum со кои во 1967 година го има хитот A Whiter Shade Of Pale.
  • 1964-хитовите "I Want to Hold Your Hand" и "She Loves You" на Beatles-и се едно до друго, на првата и на втората позиција на американската синглска листа.
  • 1969-синглот "Dizzy" на Tommy's Roe се здобива со златен сертификат за продажба од милион копии.
  • 1973-Traffic добиваат златен сертификат за албумот "Shootout at the Fantasy Factory", нивно последно LP во проширен состав.
  • 1955-Blue Suede Shoes на Carl Perkins влегува на R&B листата во Америка.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје