Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1989 - USA No1 Roxette “The Look” 1 w.
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • 1963 - роден е синот на Синтија и Џон Ленон, Џулиен за кого Пол Макартни ќе ја напише Hey Jude.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје