Антена 5 Тим

Кире

Кире Синадинновски

Веб администратор, Програмски реализатор, Спортски новинар

Па да не се фалам J ама најдобар DJ сум во Антена 5 помеѓу веб мајсторите J. Покрај музикава ептен сакам и спорт. Во слободно време, кога ќе го најдам, дремам на интернет.

kire@antenna5.fm
Стил
pop, italo, dance
Фаворити
Tizziano Ferro, Madonna, Kylie Minogue, Laura Pausini, Lady Gaga
Специјалност
web
Песни
Keane  Everybody's changing, Madonna – Give It To Me
Музички времеплов
  • 1994 - на 27 години се самоубива лидерот на Nirvana и водач на гранџ генерацијата, Kurt Cobain.
  • 2001 - UK No1 Emma Bunton “What Took You So Long 2 w.
  • 1975 - Minnie Riperton добива златен сертификат за "Lovin' You".
  • 1947 - роден е Стив Хоуф, гитарист на Yes
  • 1973 - премиера на документарецот и автобиографија на Neil Young, "Патување низ минатото"
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје