2. Nikeja - Skopje Forever


Музички времеплов
  • 1993 - По претрес во неговата куќа во Сиетл, уапсен е Kurt Cobain поради поседување колекција огнено оружје.
  • 2004 - USA No.1 Fantasia 'I Believe'
  • 1983 - UK No.1 Police 'Every Breath You Take'
  • 1975 - Rolling Stones стануваат првиот рок бенд што добива одликување за продажбата на албумите во Русија.
  • 1942 - Основана е издавачката компанија Capitol Records од Glenn Wallichs, човекот кој ја создал „уметноста“ на промовирање нови песни со испраќање копии од новите изданија до диџеите.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје