Антена 5 Тим

DJ Panco

Владимир Блажев

Програмски реализатор, Ди Џеј

zipzapshow@antenna5.fm
Стил
hip hop, rnb
Фаворити
Специјалност
DJ
Песни
Музички времеплов
  • 1991 - Cher се искачува на првото место на британската албумска листа со 'Love Hurts'.
  • 1978 - Peter Frampton во сообраќајка на Бахамите си ги крши едната рака и неколку ребра.
  • 1965 - Тапанистот на Rolling Stones, Charlie Watts купува куќа од 16 век.
  • 1945 - Родена е Little Eva. Била бејбиситерка кај Carole King и Gerry Goffin кои ја убедиле да сними песна што тие ја напишале. Песната е 'The Loco- Motion' и станува американски бр.1 хит.
  • 1973 - Пејачот Ian Gillan ги напушта Deep Purple на крајот на турнејата низ Јапонија.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје