Најбарани 10.12.2019


1
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
97
2
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
37
3
Ние
ДНК
8
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
5
5
Оди си
Виктор Апостоловски
3
6
Dance Monkey
Tones And I
3
7
Watermelon Sugar
Harry Styles
3
8
Don’t Start Now
Dua Lipa
3
9
Blinding Lights
The Weeknd
2
10
Stack It Up
Liam Payne feat. A Boogie Wit Da Hoodie
2
11
Celoso
Lele Pons
2
12
When You're Alone (Original Mix)
Freddie Frampton
2
13
Kiss Of The Seraph
Newman (I Love)
2
14
Sunrise (Emotional Tourist Revisit)
Amadori
2
15
Lose You to Love Me
Selena Gomez
2
16
South of The Border
Ed Sheeran feat. Camila Cabello & Cardi B
2
17
Everything I Wanted
Billie Eilish
2
18
Castles
Freya Ridings
2
19
Nice To Meet Ya
Niall Horan
2
20
Don't Leave Me Lonely
Mark Ronson feat. Yebba
1
Музички времеплов
  • 2003 - Пејачот на Coldplay, Chris Martin, се жени со актерката Gwyneth Paltrow во Калифорнија. Истовремено парот објавува и дека очекува дете.
  • 1972 - Роден е Brian Molko, вокалист и гитарист во Placebo. Twenty Years
  • 1967 - Летајќи на концерт во Медисон, во ледената вода на езерото Монома се урива авионот што ги превезувал Otis Redding и неговиот бенд. Redding загинува, а со него и членовите на бендот Bar-Kays.
  • 1998 - Bruce Springsteen добива 2 милиони оштета за да се прекине продажбата на албум со раните снимки. Судскиот спор се водел меѓу Bruce и неговиот поранешен менаџер.
  • 1988 - UK No.1 Cliff Richard 'Mistletoe And Wine'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје