WMC 2010 in Miami

Музички времеплов
  • 1972 - Откако шефот на CBS Records, Clive Davis се воодушевува од настапот на Aerosmith во Канзас, со нив потпишува договор вреден 125.000 долари.
  • 1981 - Olivia Newton-John добива 'Златна ѕвезда' на Холивидскиот булевар.
  • 1956 - UK No.1 Doris Day 'Whatever Will Be, Will Be'
  • 1989 - USА No.1 Prince 'Batdance'
  • 1960 - Роден е Calvin Hayes од Johnny Hates Jazz (1987 UK No.5 'Shattered Dreams').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје