Плеј листа 18.02.2020


Wonders
Klingande
65
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
13
Thank U Next
Ariana Grande
9
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
14
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
17
Without Me
Halsey
15
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
6
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
55
Valentine
5 Seconds of Summer
4
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
22
Музички времеплов
  • 1972 - 12-годишниот Neil Reid доаѓа на првото место на британската албумска листа со својот деби албум и станува најмладиот артист што доаѓа на таа позиција.
  • 1965 - UK No.1 The Kinks 'Tired Of Waiting For You'
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1962 - На викенд паузата од тренинзите со маринците, Everly Brothers настапуваат во шуто на Ed Sullivan, облечени во униформи со кратко потсрижени фризури, и го пеат новиот сингл 'Crying In The Rain'.
  • 1947 - Роден е Dennis Deyoung, вокалист и клавијатурист во Styx (1979 USА No.1 & 1980 UK No.6 'Babe').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје