Најбарани 18.02.2020


1
Кажи нешто ново
Тамара Стојковска
94
2
Оди си
Виктор Апостоловски
34
3
Без тебе нема кој да ме утеши
Игор Шарески
20
4
Биди со мене
Наташа Малинкова
13
5
Јави се
Мите Стоилков
7
6
Hey Now (Newman Remix)
London Grammar
5
7
Underdog
Alicia Keys
4
8
Physical
Dua Lipa
3
9
Meraki (Original mix)
BROSS
3
10
Shadows
Dee Montero & Newman (I Love)
3
11
Midnight (Original Mix)
HOSH & 1979 Feat. Jalja
3
12
Right On
Space Motion
2
13
Everything I Wanted
Billie Eilish
2
14
Blinding Lights
The Weeknd
2
15
Archangel (Sébastien Léger Remix)
Essay
2
16
Back From Finisterre (Mollono.Bass Remix)
Bonfante
2
17
Where Is Home
Guy Mantzur, Khen
2
18
Stargazer
Davi
2
19
Mysteries of Life (Original Mix)
Rafael Cerato, Jinadu
2
20
Stop This Flame
Celeste
2
Музички времеплов
  • 2001 - USА No.1 Joe feat Mystikal 'Stutter'
  • 1952 - Родена е Randy Crawford (1980 UK No.2 'One Day I'll Fly Away') и членка на Crusaders (1979 UK No.5 & US No.36 'Street Life.)'
  • 1962 - На викенд паузата од тренинзите со маринците, Everly Brothers настапуваат во шуто на Ed Sullivan, облечени во униформи со кратко потсрижени фризури, и го пеат новиот сингл 'Crying In The Rain'.
  • 1947 - Роден е Dennis Deyoung, вокалист и клавијатурист во Styx (1979 USА No.1 & 1980 UK No.6 'Babe').
  • 2000 - Американскиот суд јавно објавува документи на ФБИ, преку кои се открива дека John Lennon ги поддржувал ирските републиканци. Британската влада барала ваквите документи да останат тајни.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје