Емисии


10 во 10

Топ листа од најдобрите 10 dance песни.
Водител: DJ Icko
Термин: Секој понеделник од 22.00 до 23.00
Музички времеплов
  • 1996 - Bluetones доаѓаат на првото место на британската албумска листа со дебито 'Expecting To Fly'.
  • 1989 - UK No.1 Simple Minds 'Belfast Child' (со 6 минути и 39 секунди станува втор најдолг бр.1, веднаш по 'Hey Jude' на Beatles)
  • 1965 - UK No.1 Seekers 'I'll Never Find Another You'
  • 2005 - Whitney Houston е пренесена во болница во Париз поради труење од храна во авион додека летала од Лос Анџелес во Шпанија.
  • 1984 - Thompson Twins го добиваат првиот бритнаски бр.1 албум 'Into The Gap'.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје