Антена 5 Тим

Марио

Марјан Гушев

Менаџер

marjan@antenna5.fm
Стил
rock, pop, dance
Фаворити
Dire Straits, Chris Rea
Специјалност
Компјутери
Песни
Музички времеплов
  • 1992 - US No.1 Mariah Carey 'I'll Be There'
  • 1960 - Роден е Chris Gibson од Gibson Brothers (1979 UK No.5 'Que Sera Mi Vida').
  • 2004 - UK No.1 Britney Spears 'Everytime'
  • 1981 - Stars on 45 доаѓаат на првото место на американската топ листа со медли од најголемите хитови на Beatles.
  • 1963 - UK No.1 Gerry And The Pacemakers 'I Like It'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје