MTV EMA 2014 Glasgow

Музички времеплов
  • 1997 - UK No.1 No Doubt 'Don't Speak'
  • 1997 - UK No.1 Spice Girls 'Wannabe'
  • 1938 - Роден е Bobby Hendricks од Drifters (1960 USА No.1 & UK No.2 'Save The Last Dance For Me').
  • 1997 - Jennifer Lopez се мажи со Ojani Noa. Парот ќе се раздели по една година.
  • 1981 - UK No.1 Joe Dolce 'Shaddap You Face'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје