Емисии


Светот на музиката со Дени

Од 11-12 часот продлжува “Во Светот на Музиката” заедно со Дени. Во овој термин однеодамна стартуваше и Double Play рубриката во која слушателите си слушаат по две песни од својот омилен изведувач..Каде и да сте Антена 5 е секогаш со вас и најубавите песни на радио...
Водител: Дени
Термин: од понеделник до петок од 11 до 12 часот
Музички времеплов
  • 1961 - Ray Charles уапсен е во хотел во Индијанаполис поради поседување дрога.
  • 1932 - Роден е Richard Penniman, попознат како Little Richard. 'Long Tall Sally'
  • 1987 - USА No.1 Belinda Carlisle 'Heaven Is A Place On Earth'
  • 1938 - Роден е американскиот гитарист, пејач и текстописец JJ Cale. 'Crazy Mama'
  • 1987 - На Jesus And Mary Chain не им е дозволено да настапат на американско музичко ТВ шоу зашто гледачите сметале дека името на групата е наврдливо. Од CBS побарале бендот да биде претставен како JANC, но членовите не се согласиле.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје