Антена 5 Тим

Дени

Даниела Станоевска Џидрова

Водител, Програмски реализатор, Музички новинар

deni@antenna5.fm
Стил
dance, house, rock, funk, jazz, classic
Фаворити
,U2, Madonna, Tracy Chapman, Prince,Lenny Kravitz, Sting
Специјалност
Песни
“With Or Without You”, “Erotica”, Purple Rain”, “Give Me On Reason”, “Posle dozdot doagja sonce”,”Farfalina”,”Sun Is Shinig”
Музички времеплов
  • 1938 - Роден е американскиот гитарист, пејач и текстописец JJ Cale. 'Crazy Mama'
  • 1987 - На Jesus And Mary Chain не им е дозволено да настапат на американско музичко ТВ шоу зашто гледачите сметале дека името на групата е наврдливо. Од CBS побарале бендот да биде претставен како JANC, но членовите не се согласиле.
  • 1932 - Роден е Richard Penniman, попознат како Little Richard. 'Long Tall Sally'
  • 1987 - USА No.1 Belinda Carlisle 'Heaven Is A Place On Earth'
  • 1961 - Ray Charles уапсен е во хотел во Индијанаполис поради поседување дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје