Антена 5 Тим

Борис

Борис Пауновски

Водител, Музички новинар

boris@antenna5.fm
Стил
pop, rock, dance
Фаворити
Depeche Mode, New Order, Morrissey, Duran Duran
Специјалност
англиски фудбал
Песни
Музички времеплов
  • 1938 - Роден е американскиот гитарист, пејач и текстописец JJ Cale. 'Crazy Mama'
  • 1987 - USА No.1 Belinda Carlisle 'Heaven Is A Place On Earth'
  • 1987 - На Jesus And Mary Chain не им е дозволено да настапат на американско музичко ТВ шоу зашто гледачите сметале дека името на групата е наврдливо. Од CBS побарале бендот да биде претставен како JANC, но членовите не се согласиле.
  • 1932 - Роден е Richard Penniman, попознат како Little Richard. 'Long Tall Sally'
  • 1961 - Ray Charles уапсен е во хотел во Индијанаполис поради поседување дрога.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје