Плеј листа 27.01.2020


Wonders
Klingande
64
Lost In Japan (Remix)
Shawn Mendes and Zedd
48
Lost Frequencies
Like I Love You
12
Thank U Next
Ariana Grande
8
Beautiful
Bazzi feat Camila Cabello
13
Say My Name
David Guetta, Bebe Redxa, Balvin
16
Without Me
Halsey
15
I Found You
Benny Blanco and Calvin Harris
5
Kiss And Make Up
Dua Lipa & BlackPink
5
Shallow
Lady Gaga & Bradley Cooper
55
Valentine
5 Seconds of Summer
4
Promises
Calvin Harris and Sam Smith
20
Музички времеплов
  • 1971 - David Bowie за првпат пристигнува во САД. Не можел да настапи во живо зашто немал дозвола за работа, но го привлекол вниманието на јавноста, зашто на промоцијата носел фустан.
  • 1984 - Madonna го има првиот настап во В.Британија, појавувајќи се во музичкото шоу The Tube, каде што ја пее 'Holiday'.
  • 1973 - USА No.1 Stevie Wonder 'Superstition'
  • 1996 - UK No.1 Babylon Zoo 'Spaceman' (Песната е искористена во ТВ реклама на Levi Jeans)
  • 1958 - Little Richard влегува во теолошкиот колеџ во Хантсвил, каде што станува адвентистички свештеник.
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје