D Festival 2014

Музички времеплов
  • 1975 - Cher започнува сопствено неделно едночасовно музичко-комично шоу на CBS.
  • 1991 - Queen го добиваат седмиот британски бр.1 албум 'Innuendo'.
  • 1985 - USА No.1 Wham! Featuring George Michael 'Careless Whisper'
  • 1991 - UK No.1 Simpsons 'Do The Bartman'
  • 1962 - Роден е Tony Kylie од Blow Monkeys (1987 UK No.5 'It Doesn't Have To Be This Way').
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје