Емисии


Ди Џеј корнер

Ди Џеј Ицко и Лефанк ве водат 60 минути низ светот на најновите хитови од светската Ди Џеј сцена. Во четврток е Ди Џеј корнер гест микс, додека во петок е Ди Џеј Корнер класик
Водители: DJ Icko & Lefonque
Термин: вторник, четврток и петок од 22 до 23 часот
Музички времеплов
  • 1968 - UK No.1 Rolling Stones 'Jumpin' Jack Flash'
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1967 - На интервју Paul McCartney признава дека земал дрога LSD.
  • 1936 - Роден е Tommy Devito од Four Seasons (1976 UK & US No.1 'December 1963, Oh What A Night').
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје