Емисии


Чао Антена

Секој работен ден од 18-20 Чао Антена со најголемите Чао хитови. Слушајте ги вашите омилени песни. Ги откриваме најинтересните шоубиз вести, и се забавуваме пренесувајќи многу позитивна енергија.
Водители: Баже & Ива
Термин: од понеделник до петок од 18 до 20 часот
Музички времеплов
  • 1999 - Travis го добиваат првиот британски бр.1 албум 'The Man Who'.
  • 2004 - Maroon 5 доаѓаат на првото место на британската албумска листа со ‘Songs About Jane’.
  • 1961 - Роден е Roland Orzabal, пејач, текстописец и гитарист во Tears For Fears.
  • 1999 - UK No.1 Geri Halliwell 'Mi Chico Latino'
  • 2004 - UK No.1 Natasha Bedingfield 'These Words'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје