Антена 5 Тим

DJ Icko

Ристо Меловски

Водител, Ди Џеј, Програмски реализатор

icko@antenna5.fm , djicko@hotmail.com
Стил
Rock
Фаворити
Pink Floid Depeche Mode The cure U2 Coldplay, Travis Stereophonics
Специјалност
Club, Radio DJ
Песни
Wish You Were Here – Pink Floid, Robbie Wiliams  Angels
Музички времеплов
  • 1987 - Guns N' Roses за првпат настапуваат во В.Британија.
  • 1993 - Tina Turner доаѓа на првото место на британската албумска лсита со 'What's Love Got To Do With It'.
  • 1951 - Родена е Ann Wilson, вокалистка Heart (1987 US No.1 & UK No.3 'Alone').
  • 1990 - Prince го одржува првиот од 12-те распродадени концерти во Вембли арената во Лондон.
  • 1965 - USА No.1 Four Tops 'I Can't Help Myself'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје