MTV EMA 2009 Berlin

Музички времеплов
  • 1964 - USА No.1 Supremes 'Where Did Our Love Go'
  • 1970 - Creedence Clearwater Revival започнуваат 9-неделен престој на првото место на американската албумска листа со 'Cosmo's Factory'.
  • 1920 - Роден е блуз пејачот и гитарист John Lee Hooker.
  • 1963 - Родена е пејачката и текстописец Tori Amos.
  • 1987 - USА No.1 Madonna 'Who's That Girl'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје