Надеж за Хаити 2010

Музички времеплов
  • 1998 - Nicole Appleton од All Saints го напушта снимањето на ТВ шоу на BBC2, изјавувајќи дека повеќе не е член на групата.
  • 2003 - Ozzy Osbourne е пренесен во болница зашто настардал во сообраќајка со својот велосипед. Си ја скршил клучната коска, 8 ребра и пршлен на вратот.
  • 1990 - Paula Abdul е однесена во болница зашто настрадала во сообраќајна несреќа во Лос Анџелес.
  • 1989 - USА No.1 Billy Joel 'We Didn't Start The Fire'
  • 1978 - USА No.1 Chic 'Le Freak'
  • Повеќе
Фреквенции
Скопје